Випадок із практики: скасування ухвали в частині обрання запобіжного заходу для нашої судової системи ще не є підставою для звільнення особи з-під варти.

Ухвалою апеляційного суду Запорізької області у кримінальній справі, в якій захисником за призначенням є адвокат Литвинець Ю.В., було скасовано ухвалу підготовчого засідання, якою, у т.ч., було продовжено запобіжний захід. При цьому, звільняти з-під варти обвинувачену не поспішають.
Так, відповідно до ст. 407 КПК України, за наслідками апеляційного розгляду за скаргою на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право: змінити ухвалу; скасувати ухвалу повністю чи частково та ухвалити нову ухвалу; скасувати ухвалу і призначити новий розгляд у суді першої інстанції.
Ухвалою колегії суддів апеляційного суду Запорізької області від 23.09.2015р (провадження №11 кп/778/1731/15), котра керувалась ст. 407 КПК України, ухвалу Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 20.08.2015р, якою К. було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 20 листопада 2015 року, скасовано (повністю) та призначено новий розгляд у суді першої інстанції.
Отже, на сьогодні відсутні судові рішення про обрання запобіжного заходу відносно К., але вона з-під варти не звільнена.
Заява захисника, подана слідчому судді у порядку ст. 206 КПК України залишена без задоволення. При цьому, у судове засідання з розгляду заяви захисник та клієнт не викликались.

Відповідно до ст. 12 КПК України, під час кримінального провадження ніхто не може триматися під вартою, бути затриманим або обмеженим у здійсненні права на вільне пересування в інший спосіб через підозру або обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення інакше як на підставах та в порядку, передбачених цим Кодексом. Кожен, кого затримано через підозру або обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення або інакше позбавлено свободи, повинен бути в найкоротший строк доставлений до слідчого судді для вирішення питання про законність та обґрунтованість його затримання, іншого позбавлення свободи та подальшого тримання. Кожен, хто понад строк, передбачений цим Кодексом, тримається під вартою або позбавлений свободи в інший спосіб, має бути негайно звільнений.
На час публікації цієї статті К. утримується під вартою.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/51300459