Скасовано рішення Третейського суду про стягнення з клієнта боргу за кредитним договором

Державний герб України

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  МІСТА  КИЄВА

03680  м. Київ, вул. Солом’янська, 2-а,

факс 284-15-77   e-mail: inbox@kia.court.gov.ua

Апеляційне провадження №22-ц/796/12976/2016                   Головуючий в 1 інстанції — Виниченко Л.М.

                                                                                                                                                  Доповідач  —  Мараєва Н.Є.

У Х В А Л А      

 

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

27 вересня 2016 року колегія суддів судової палати в цивільних справах

            Апеляційного суду м. Києва в складі:

      Головуючого: Мараєвої Н.Є.

      Суддів: Андрієнко А.М., Заришняк Г.М.

      При секретарі: Гарматюк О.Д.

      Розглянули у відкритому судовому засіданні в м. Києві

      Цивільну справу за апеляційною скаргою

представника Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк»

на ухвалу Дніпровського районного суду м. Києва від 29 липня 2016 року

у справі за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Публічне акціонерне товариство «Укрсоцбанк» про скасування рішення Постійно діючого третейського суду при Асоціації українських банків від 24 липня 2015 року у справі № 586/15

Заслухавши доповідь судді Мараєвої Н.Є., перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів,-

ВСТАНОВИЛА:

Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 29 липня 2016 року задоволено заяву ОСОБА_1, заінтересована особа: Публічне акціонерне товариство «Укрсоцбанк» про скасування рішення Постійно діючого третейського суду при Асоціації українських банків від 24 липня 2015 року у справі № 586/15.

Скасовано рішення Постійно діючого третейського суду при Асоціації українських банків від 24 липня 2015 року у справі № 586/15 за позовом ПАТ «Укрсоцбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Стягнуто з ПАТ «Укрсоцбанк» на користь держави судовий збір в розмірі 275,60 грн.

В апеляційній скарзі представник Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк» просить скасувати  ухвалу Дніпровського районного суду м. Києва від 29 липня 2016 рокута постановити нову, якою відмовити у задоволенні заяви, посилаючись на незаконність даної ухвали, зокрема, що суд порушив норми цивільно-процесуального права.

Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість оскаржуваної ухвали, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Постановлюючи ухвалу про скасування рішення  Постійно діючого третейського суду при Асоціації українських банків, суд першої інстанції виходив з того, що справа, у якій прийнято рішення третейського суду, не підвідомча третейському суду відповідно до Закону України «Про внесення змін до статті 6 Закону України «Про третейські суди» щодо підвідомчості справ у сфері захисту прав споживачів третейським судам, який набрав чинності 12 березня 2011 року, згідно якого третейські суди не можуть розглядати справи у спорах щодо захисту прав споживачів, у тому числі споживачів послуг банку (кредитної спілки), що рішення Постійно діючого третейського суду при Асоціації українських банків, про скасування якого просила ОСОБА_1, ухваленого 24 липня 2015 року, тобто, після винесення зазначених змін до Закону.

Такі висновки суду відповідають вимогам закону.

Згідно п. 22 ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів» споживачем є фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує, або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов’язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов’язку найманого працівника.

Статтею 51 Закону України «Про третейські суди» та ст. 389-5 ЦПК України передбачений вичерпний перелік підстав для скасування рішення третейського суду, зокрема п.1 ч.2, справа, в якій прийнято рішення третейського суду, не підвідомча третейському суду відповідно до Закону.

Як вбачається з матеріалів справи і встановлено судом, рішення третейського суду постановлене з підстав невиконання укладеного 3 листопада 2006 року між АКБ СР «Укрсоцбанк» та ОСОБА_1 кредитного договору № 06Ж226-К, за умовами якого, позичальник отримала від банку грошові кошти в сумі 15 000 Дол. на придбання нерухомого майна.

Оскільки, на час розгляду справи у третейському суді Закон України «Про третейські суди» містив заборону на розгляд третейськими судами справ у спорах щодо захисту прав споживачів, у тому числі споживачів послуг банку (кредитної спілки), то справа у якій прийнято рішення третейського суду, не підвідомча третейському суду відповідно до Закону.

Така правова позиція висловлена у постанові Верховного Суду України 20.05.2015 року у справі № 6-64цс15 та у постанові Верховного Суду України  від 2 вересня 2015 року у справі № 6-856цс15.

З огляду на викладене, судова колегія вважає, що суд правильно дійшов висновку про задоволення заяви про скасування рішення Постійно діючого Третейського суду при Асоціації українських банків, оскільки,  даний спір не підвідомчий третейському суду відповідно до ЗУ «Про третейські суди».

Такі висновки суду відповідають вимогам закону.

Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.

Підстав для скасування ухвали суду не вбачається

Керуючись ст. ст. 218303304305307312-315317  ЦПК України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу представника Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк»- відхилити, а ухвалуДніпровського районного суду м. Києва від 29 липня 2016 року- залишити без змін.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.

Головуючий:                              Судді:

Також, у подальшому, визнано таким, що не підлягає виконанню виконавчий лист, виданий на підставі рішення ТС.