Обвинувальний акт відносно клієнта адвоката Литвинця Ю.В. за клопотанням захисника повернуто прокурору

Ухвалою судді Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 27.02.2015р обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно гр. М. — клієнта адвоката Литвинця Ю.В., який обвинувачується у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 309 КК України, повернуто прокурору, що його затвердив для усунення недоліків. Суд погодився із позицією захисника стосовно того, що обвинувальний акт складено з порушенням норм ст. 291 КПК України, зокрема:

обвинувальний акт не містить всіх фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими та від яких, відповідно, підсудний має право захищатися; обвинувачення є неконкретизованим  та такими, що порушує право клієнта на захист. В обвинувальному акті як обтяжуючу обставиною визначено скоєння злочину у стані наркотичного сп’яніння. Однак, не зазначено, при скоєнні якого саме з декількох кримінальних правопорушень, в яких обвинувачується клієнт, він перебував у такому стані. Зазначене також порушує право клієнта на захист.

Крім того, у порушення п.1 ч.2 ст.109 КПК України, в Реєстрі матеріалів досудового розслідування зазначені не процесуальні дії, а спосіб їх фіксації (протоколи), а саме: протоколи про результати аудіо-, відеоконтролю за особою, протокол про результати контролю за вчиненням злочину; протокол огляду. Згідно ч.1 ст.103 КПК України протокол, носій інформації і журнал судового засідання є способами фіксації процесуальних дій.

Вищенаведене свідчить про невідповідність обвинувального акту вимогам КПК України.

Адвокат Литвинець Ю.В. здійснює захист в зазначеному кримінальному провадженні за призначенням (за рахунок держави).